İletişim Bilgileri

Rüzgar tulumu imalat 05427124354

  • Yetkili Kişi: faruk nergiz hamzaoğlu
  • Telefon numarası: +90 (542) 712-43-54
  • +90 (542) 712-43-54
  • MSN: ruzgartulumu@hotmail.com
  • Adres: necatibey cad.8/107 5.kat sıhhıye ankara, kızılay, Ankara, 06430, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

windsock rüzgar tulumu - rüzgar gülü 05424361818

windsock rüzgar tulumu - rüzgar gülü  05424361818

12.12.2016 00:00

Windsock
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Winsock ile karıştırılmamalıdır.

Windsock
Bir rüzgar enerjisi, dev bir çorabı andıran konik bir tekstil tüpüdür. Rüzgâr süngeri tipik olarak havalimanlarında, pilotların ve gaz kaçağı riski olan kimyasal fabrikalarda rüzgarın yönünü ve gücünü belirtmek için kullanılır. Bazen otoyolların yanında rüzgarlı bölgelerde bulunurlar.

Rüzgar yönü, rüzgar sesinin işaret ettiği yönün tersidir (rüzgar yönlerinin geleneksel olarak rüzgarın kaynaklandığı pusula noktası olduğu belirtilir; bu nedenle kuzey yönünde işaret eden bir rüzgar sesi, güney rüzgarını gösterir). Rüzgar hızı, montaj direğine göre windsock açısı ile gösterilir; Düşük rüzgarlarda windsock birlikleri sarkar; Yüksek rüzgarlarda yatay olarak uçuyor.

Aşağıda atıf yapılan FAA standartlarına göre, 15 kilometrelik (28 km / h; 17 mil / saat) rüzgar, düzgün çalışan rüzgâr ağzını tamamen uzatacaktır. 3 knot (5,6 km / s; 3 mph) esinti, düzgün çalışan rüzgar sıcağının kendisini rüzgara göre yönlendirmesine neden olacaktır.

Transport Kanada standartlarına göre: 15 knot (28 km / h; 17 mil / saat) rüzgar rüzgar çorapını tamamen uzatacaktır, 10 knot (19 km / sa; 12 mil / saat) rüzgar rüzgar çorapının 5 ° altına neden olacaktır Yatay, 6 knot (11 km / s; 6,9 mil / saat) rüzgar rüzgar çorasının yataydan 30 ° aşağıda olmasına neden olur.

Birçok havaalanlarında, rüzgar sopaları, gece boyunca, ya onu çevreleyen sel ışıkları ya da içinde parlayan kutup üzerine monte edilen ışıklarla aydınlatılır.

Windsocks, çocuklarla da popüler olup parlak ve renkli tasarımlara sahip olabilir. Bu rüzgar sancıları özellikle işlevsel değildir ve çoğunlukla dekorasyon amaçlıdır. Bununla birlikte, rüzgar yönü ve hızı için temel bir kılavuz olarak kullanılabilirler.
Çizgiler aslında yararlıdır:rüzgar hızı :

İlk şerit 3 knot esintiyi gösterir
(Rüzgar çorabı dönmüş ve rüzgar ile hizalanmıştır – genellikle rüzgar çorabı yakınında bir rüzgar olup olmadığını belirlemek için çoğunlukla ilk bölüm çerçeve tarafından açık tutulduğu için bir anemometre aramalısınız.)
İkinci şerit ~ 6 knot
Üçüncü şerit ~ 9 knot
Dördüncü şerit ~ 12 knot
Son şerit 15 knot veya daha yüksek
Rüzgâr süzü eksikse, muhtemelen havalimanında olmamalısın.
Kutup eksikse muhtemelen Oz'a gidiyorsun.
(Biraz trigonometri yapmaya istekli iseniz, aslında daha kesin bir tahminde bulunabilirsiniz, ancak bu çoğu amaç için yeterince iyi sonuç vermektedir.)
Windsocks
Windsock Çerçeveleri Standart
Windsock Çerçeveleri Katlanılabilir
Windsock Çerçeveleri Işıklı
Windsock Direkler
Aksesuarlar
Windsocks in Action
Pollite Windsock Asansörleri

Pollite Windsock direkleri cam elyafından ve polyester reçineden üretilir ve UV'ye dirençli bir jelkot ile tamamlanır. Her kutup, ana direğe yerleştirilen benzersiz bir kopma sistemine sahiptir ve müşteri özelliklerine göre renklendirilmiştir. Rüzgar türbini koni 316 deniz seviyesinde paslanmaz çelikten imal edilmiştir ve harici ve dahili aydınlatma mevcuttur. Tüm rüzgar çorapları, gerekirse hipalon kaplı ve daha uzun bir renk canlandırması sağlamak için UV test edilmiş, dayanıklı bir polyesterden imal edilmiştir.
Tüm Havaalan ve Helikopter rüzgar sancak direkleri, CAA'nın CAP168 ve ICAO'nun Ek 14 Cümlesiyle uyumludur. 1 Havaalanı Tasarım ve İşletme gereksinimleri. ICAO'nun Aerodrome Design Manual, pt. Bölümünde öngörülen kırılabilirlik koşullarına tamamen uyarlar. 6 kırılabilirlik ve FAA AC 150 / 5345-27D.
Windsock / Windsleeve
Tüm rüzgar sopaları, boyut, malzeme ve renk için ICAO ve CAA gereksinimlerini karşılamak üzere kendi bünyesinde üretilmektedir. Müşteriye özgü renkler sağlanabilir ve kullanılan tüm renkler arka planlarıyla maksimum kontrast sağlamak üzere tasarlanmıştır.
Önerilen Windsock Boyutu
Minimum uzunluk 3600mm, Minimum çap 900mm
Rüzgar çorapları için renk önerileri
Rüzgar yönü göstergeleri 300m'ye kadar bir yükseklikten görülebilir ve anlaşılabilir olmalıdır.
ICAO Tek Renk Önerileri: Turuncu veya Beyaz
ICAO İki Renkli Öneriler: Turuncu / Beyaz, Siyah / Beyaz veya Kırmızı / Beyaz
Rüzgâr süngeri, özellikle hafif rüzgar koşullarında rüzgar yönünün net bir göstergesi olarak, direğe serbestçe dönebilen sağlam bir montaj çerçevesi (benzinin şekliyle bir tambur) vasıtasıyla direğe tutturulmuştur.
Windsock Asansörü
Tüm rüzgar sopalı direkler, UV ışınlarına dayanıklı jelâtin kaplamalı kırılabilir cam elyaftan imal edilmiştir, standart olarak kırmızı ve beyaz renklidir. Rüzgar gülü direği direğin etrafında 360 derece döndürmek ve rüzgar sancılarının boğazını tüm rüzgar koşullarında tamamen açık tutmak için tasarlanmış paslanmaz çelik bir çerçevede desteklenir. Döndürme, içten aydınlatmalı çorap için bir dizi kapalı yağlanmış paslanmaz çelik rulman veya harici olarak aydınlatılmış direk için kendinden yağlamalı rulmanlarla sağlanmaktadır.
Tüm Pollite rüzgar enerjisi direkleri aydınlatma veya rüzgâr sesi için direğin daha kolay yükseltilmesi ve düşürülmesi için benzersiz bir menteşeli ayak ile tamamlanmıştır.
İç Aydınlatılmış Çorap
ICAO // FAA L807 Stil IB // L806 Stil IB
Gece kullanılan aerodromlar için, rüzgar sopası direkleri için standart aydınlatma sistemi, ICAO ve FAA tarafından önerilen istenmeyen parlaklığa neden olmadan doğru aydınlatma seviyesini sağlamak üzere tasarlanmıştır.
FAA gereksinimleri uyarınca her iç aydınlatma mekanizması, bir ışık başarısızlığının direği etkisiz kılmamasını ve çorabın ortalama parlaklığının FAA AC 150/5345 fotometrik gerekliliklerle uyumluluğunu sağlamak için ölçülmüş olmasını sağlayan iki adet ışık tertibatı ile birlikte gelir -27D.
Bir engelleme lambası tüm direkler üzerinde standart olarak bulunur ve 50.000 saatlik LED ışık armatürümüzle kullanılabilir.
En iyi fonksiyonu sağlamak için bir fotosel ve çift anahtar standart olarak sunulmaktadır.
Harici olarak aydınlatılmış çorap ile
CAP 168 // ICAO // FAA L807 Stil IA // L806 Stil IA
Dış aydınlatmalı çorap üzerinde aydınlatma, direğin tepesindeki çapraz kol düzenlemesine sabitlenmiş 4 No. 70 Watt SON gözetleme ışıklarından sağlanır. Sağlanan aydınlatma FAA ve CAP 168 fotometrik gereksinimlere uygundur.
Bir engelleme lambası tüm direkler üzerinde standart olarak bulunur ve 50.000 saatlik LED ışık armatürümüzle kullanılabilir.
En iyi fonksiyonu sağlamak için bir fotosel ve çift anahtar standart olarak sunulmaktadır.